Year
|
District Governor/Director
|
Club
|
|
|
|
|
|
2021/22
|
Daniel Sandars
|
Cranfield Speakers
|
|
2020/21
|
Gerard Mannix
|
Killarney Club
|
|
2019/20
|
John Cox
|
East Midlands
|
|
2018/19
|
Patricia O'Reilly
|
Balbriggan Toastmasters
|
|
2017/18
|
Robert (Red) Skelton
|
Brandon Speakers
|
|
2016/17
|
Michael Collins
|
Shannon Toastmasters
|
|
2015/16
|
Kevin Lee
|
Godiva Speakers
|
|
2014/15
|
Luanne Kent
|
Castleknock Toastmasters
|
|
2013/14
|
Luanne Kent
|
Castleknock Toastmasters
|
Select Distinguished Nr 19
|
2012/13
|
Freddie Daniels
|
Holborn Speakers
|
Select Distinguished District Nr 13
|
2011/12
|
James Hegarty
|
Dublin
|
|
2010/11
|
Teresa Dukes
|
Martlesham
|
Select Distinguished District Nr 8
|
2009/10
|
Joe Gibbs
|
Killaloe-Ballina
|
Distinguished District Nr 16
|
2008/09
|
Gary Sander
|
Brandon Speakers
|
Select Distinguished District Nr 9
|
2007/08
|
Mary Murtagh
|
Limerick
|
Select Distinguished District Nr 7
|
2006/07
|
Nick Benning
|
Tunbridge Wells
|
Select Distinguished District Nr 10
|
2005/06
|
Lynda Molloy
|
Bray
|
President's Dist District Nr 4
|
2004/05
|
David Thompson
|
London Athenians
|
Select Dist District Nr 8
|
2003/04
|
Jeremiah Ronayne
|
Speakeasy
|
Select Dist District Nr 7
|
2002/03
|
Angus Galbraith
|
Thame
|
Select Dist District Nr 10
|
2001/02
|
Margaret Worthy
|
Guildford
|
Distinguished District Nr 13
|
2000/01
|
Mary O'Connell
|
Midleton
|
|
1999/00
|
David MacLeod
|
Maidenhead
|
|
1998/99
|
Cecil Kirk
|
AIB
|
|
1997/98
|
Mike Silverman
|
London Corinthians
|
Select Dist District Nr 7
|
1996/97
|
Hilda McHugh
|
Limerick
|
President's Dist District Nr 6
|
1995/96
|
Ken Norman
|
Oxford
|
Distinguished District Nr 13
|
1994/95
|
Ted Corcoran
|
Fingal
|
President's Dist District Nr 2
|
1993/94
|
Norman Fox
|
Maidenhead
|
Distinguished District Nr 25
|
1992/93
|
Brian O'Connor
|
Crusaders
|
President's Dist District Nr 6
|
1991/92
|
Meryll Coe
|
Aylesbury
|
|
1990/91
|
Ian Jones
|
Thame
|
|
1989/90
|
Joe Prendergast
|
Clonmel
|
Distinguished District
|
1988/89
|
John Earnshaw
|
Oxford
|
|
1987/88
|
Harry Knox
|
DLS Communicators
|
Distinguished District
|
1986/87
|
Norman Rhodes
|
Maidenhead
|
|
1985/86
|
Mary Dwan
|
Dun Laoghaire
|
|
1984/85
|
David Lindsey
|
Thame
|
Select Dist District Nr 12
|
1983/84
|
Mary O'Connor
|
Waterford
|
|
1982/83
|
George Gallagher-Daggitt
|
Oxford
|
|
1981/82
|
Gerald Keen
|
Grosvenor Square
|
|
1980/81
|
Mike Murdock
|
Shillelagh
|
|
1979/80
|
Andrew Ducker
|
Epsom
|
|
1978/79
|
Patrick Dullaghan
|
Engineers
|
|
1977/78
|
Patrick Dullaghan
|
Engineers
|
|
1976/77
|
Niall Brunicardi
|
Fermoy
|
|
1975/76
|
Niall O'Riordan
|
Cork
|
|
1974/75
|
Mike Murdock
|
Shillelagh
|
|
1973/74
|
Geoffrey Barker
|
Bedford
|
|
1972/73
|
Ben Marriott
|
Southend-on-Sea
|
District 71
|
1971/72
|
Gaylord Giles
|
Territorial Council
|
|